Żel do transferu 100 ml

27,99 zł

Żel do transferu Stamperia.  

Opakowanie 100 ml.

 

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Żel do transferu Stamperia.  Preparat, za pomocą którego można przenieść dowolny wydruk laserowy na dowolną powierzchnię z wyjątkiem tkanin (do transferowania na tkaninie jest inny preparat).

Sposób użycia: Aby uzyskać prawidłowy transfer na zdobionym przedmiocie zawsze trzeba przygotować wydrukowany motyw w tzw. odbiciu lustrzanym lub zakupić specjalny papier  do transferu, który już jest gotowy do przeniesienia.  Na  miejsce, które ma być zdobione należy nałożyć pędzelkiem żel do transferu. Następnie szybko przyłożyć nadrukowaną stroną papier wydruk. Całość wygładzić, aby nie było bąbelków powietrza, odczekać kilka - kilkanaście godzin, aż wydruk stanie się suchy. I ostatnim etapem jest zrolowanie  papieru, wcześniej lekko zwilżonego wodą. Powstanie przezroczysta błona z nadrukiem, którą należy zabezpieczyć lakierem akrylowym.

Opakowanie 100 ml.

Problemy często powstające przy transferowaniu wydruków:

  1. Przy rolowaniu wyciera się fragment transferu. Powód: nałożono zbyt małą ilość preparatu w tym miejscu lub później zwilżono zbyt mocno wodą dany fragment. Jak temu zaradzić:  O ile fragment nie jest zbyt duży, to dobrym rozwiązaniem jest podmalowanie go, aby wtopił się w całość.
  2. Po nałożeniu wydruku na transferowane miejsce powstają nierówności; są to małe bąbelki powietrza.  Powód: Zdarza się to często na dużych powierzchniach ( np. na tacach) kiedy szybko podsycha najwcześniej posmarowana preparatem część. Jak temu zaradzić: Duży transfer zawsze wymaga dużej ilości preparatu nie tylko na miejsce, do którego ma być przyklejony ale i na sam wydruk. Minimalizuje się w ten sposób tworzenie bąbelków, które „wypycha” się za pomocą wałka do tapet. Należy prowadzić wałek do tapet od środka wydruku do siebie w celu wygładzenia całości, starając się przy tym nie zedrzeć wydruku. 
Stamperia
TR-1